دفتر جذب اعضای هیأت علمی

 

دفتر جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه تربت حیدریه

شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1386 با تغییر شیوه جذب اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور با تصویب آیین نامه ای ایجاد ساختارهای جدیدی را برای جذب هیأت علمی تعریف و تعیین کرد. هدف شورا از این اقدام ضمن بهره گیری از توان تحصیل کردگان فرهیخته، کارآمد، مومن و انقلابی و جذب نیروهای جوان و متعهد داخل و خارج از کشور ، ایجاد وحدت رویه در شیوه جذب اعضاء هیأت علمی و کاهش دیوان سالاری است.

 در ساختار جدید سه سطح برای جذب هیأت علمی زیر مجموعه یکدیگر ایجاد شده است . در راس این ساختار، شورای عالی انقلاب فرهنگی هیأتی به نام هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقات کشور تشکیل داده است که مستقیما زیر نظر این شورا فعالیت کرده و در دبیرخانه آن مستقر می باشد. زیر مجموعه این هیأت دو هیأت دیگر در دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنوان هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وجود دارد که وظیفه نظارت و هماهنگی در جذب اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی را بر عهده دارند. هیأت های اجرایی جذب اعضاء هیأت علمی هم که زیر مجموعه هیأت مرکزی میباشند در هر مجموعه دانشگاهی و موسسه تحقیقاتی عهده دار جذب متقاضیان جذب هیأت علمی می باشند. لذا٬ با توجه به جايگاه رفيع علم و دانش در فرهنگ اسلامی و ضرورت حفظ شأن و قداست والای محيطهای آموزش عالی کشور و نظر به نقش محوری و سازنده اعضای هيأت علمی و لزوم بهره‌وری از استادان فرهيخته، کارآمد و مؤمن به آرمانهای انقلاب اسلامی و به منظور انتخاب اعضاي هيأت علمي اصلح از بين متقاضيان جذب و همچنين تبديل وضعيت استخدامي و ايجاد وحدت رويه در امور استخدام اعضاي هيأت علمي، هيأت‌ اجرايی جذب اعضای هيأت علمی دانشگاه‌ تربت حیدریه تشکيل می گردد. وظایف این هیات را می توان در فایل ضمیمه مشاهده کرد.

 

دبیر هیات اجرایی جذب:  معاونت آموزشی و پژوهشی 

شماره تماس: ۰۵۱-۵۱۲۴۰ داخلی ۱۱۵

رایانامه: 

آدرس: تربت حیدریه-  کیلومتر ۷ جاده مشهد- دانشگاه تربت حیدریه- معاونت آموزشی و پژوهشی

 

فراخوان عمومی برای استخدام اعضای هیأت علمی دو بار در سال و در ماه‌های شهریور و بهمن از طریق وب سایت وزارت علوم به صورت متمرکز انجام خواهد شد.  که پس از دریافت و جمع‌آوری درخواست متقاضیان از طریق سامانه نور رضوی٬  بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیأت اجرایی جذب انجام خواهد شد. متقاضیان حائز اولویت جهت مصاحبه علمی  دعوت می شوند٬ تا پس از مصاحبه و بررسی توانایی های علمی٬ افراد منتخب جهت بررسی صلاحیت عمومی به هیات اجرایی جذب استان معرفی می شوند. لذا متقاضیان لازم است در هر فراخوان مطابق با اطلاعیه مربوطه٬ مدارک خواسته شده را به دبیرخانه ارسال نمایند.

 

 

 

  1.