۱۴۰۳ چهارشنبه ۳ مرداد
Wednesday, July 24, 2024
سال جهش تولید با مشارکت مردم
جستجو
تاریخچه تشکیل
 
 
مرکز اطلاعات، آمار و امور رایانه‌ای دانشگاه تربت حیدریه با هدف استفاده از فناوری‌های نوین در راهبری امور آموزشی، پژوهشی و مدیریتی دانشگاه در سال 1384 تاسیس گردید. دانشگاه تربت حیدریه در آن سال‌ها با نام دانشکده فنی و مهندسی واقع در خیابان قره نی بود و این مرکز نیز با مجموعه‌ای از 20 رایانه‌ با نام کارگاه کامپیوترآغاز به فعالیت نمود.در سال 1387 با افزایش فعالیت‌های مرکز و اجاره ساختمانی واقع در چهارراه فرهنگ مرکزکامپیوتر و انفورماتیک که شامل دو کلاس مجهز به 15 کامپیوتر و یک سالن اصلی مجهز به 30 کامپیوتر بود به محل جدید منتقل گردید.

در سال 1390پس از تکمیل ساختمان اصلی دانشگاه واقع در کیلومتر 7 محور تربت حیدریه – مشهد ، مرکز کامپیوتر و انفورماتیک نیز به مکان جدیدانتقال یافت که شامل یک سالن اصلی مجهز به 30 کامپیوتر و یک کارگاه آموزشی مجهز به 20 کامپیوتر و یک ویدئو پرژکتور بود .

در سال 1391 پس از پایان یافتن ساختمان اصلی مرکز کامپیوتر و انفورماتیک ، این مرکز به مکان جدید و فعلی انتقال یافت . این مرکز با هدف فراهم آوردن شرایط مطلوب برای استادان، دانشجویان و کارمندان در استفاده مناسب از شبکه ها و نیز بزرگراه های اطلاعاتی (بخصوص اینترنت)؛ و برخورداری مطلوب تر از وب گسترده جهانی در مساحتی نزدیک به 500 متر مربع با تعداد 68 دستگاه PC متصل به اینترنت و 1سرور مجزا و دو کارگاه آموزشی هریک مجهز به 25 کامپیوتر و ویدئو پرژکتور ارائه دهنده خدمات اینترنتی به دانشجویان ، اساتید و کارمندان واحد بود.

در سال 1396 و با پیگیری های انجام شده در خصوص توسعه فضاهای آموزشی-کارگاهی این واحد اقدام به ایجاد کارگاه آموزشی جدیدی نمود و اکنون با دارا بودن سه کارگاه آموزشی مجهز، و فضای سایت عمومی اصلی با مجموعا تعداد 150 دستگاه کامپیوتر به روز و مدرن و متصل به شبکه اینترنت پرسرعت فیبر نوری در حال فعالیت و خدمات رسانی می باشد.
تاریخ به روز رسانی:
1398/07/08
تعداد بازدید:
19487
Powered by DorsaPortal