۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۳ مهر
Wednesday, October 5, 2022
سال 1401 تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین
جستجو
مهندسی برق

مهندسی برق کارشناسی پیوسته:

مهندسی برق به انگلیسی Electrical engineering زیرمجموعه‌ای از مهندسی است که به مطالعه و کاربردهای مرتبط با الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک می‌پردازد. می‌توان مهندسی برق را به دو قسمت عمده تقسیم کرد: بررسی و طراحی سیستم‌های انتقال و تبدیل انرژی الکتریکی؛ یا بررسی و طراحی سیستم‌های الکترونیکی برای پردازش و انتقال اطلاعات، نظیر رایانه‌ها، سامانه‌های مخابراتی، مدارهای مجتمع، رادارها و نظایر آن. به بیان دیگر، مهندسان برق از الکتریسیته یا برای انتقال انرژی یا برای پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند.

فراگیرتر شدن استفاده از انرژی الکتریکی و افزایش نیاز به انتقال و نیز پردازش سریع‌تر اطلاعات، مهندسی برق را به یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین زمینه‌های مهندسی و صنعت تبدیل کرده‌است.

رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای 5 گرایش زیر است. در برخی دانشگاه‌ها، گرایش دانشجو پس از گذراندن 3 تا 5 ترم مشخص می‌شود.

منبع: ویکیپدیا فارسی

در حال حاضر در دانشگاه تربت حیدریه رشته مهندسی برق در دو گرایش الکتروینک و قدرت دانشجو می پذیرد. دانشجویان به صورت مشترک وارد رشته برق شده و در اتمام سال دوم گرایش خود را انتخاب می­کنند.

 

کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی مخابرات گرایش سوییچ های دیجیتال:

در دانشگاه تربت حیدریه یک رشته کارشناسی ناپیوسته به نام تکنولوژی مخابرات وجود دارد که زیرمجموعه مهندسی برق و گروه برق و کامپیوتر محسوب می­شود.


 

تاریخ به روز رسانی:
1400/02/21
تعداد بازدید:
1049
Powered by DorsaPortal