۱۴۰۲ شنبه ۵ اسفند
Saturday, February 24, 2024
سال ۱۴۰۲ مهار تورم و رشد تولید
جستجو
مهندسی برق
مهندسی برق کارشناسی پیوسته:
مهندسی برق  Electrical engineering  زیرمجموعه‌ای از مهندسی است که به مطالعه و کاربردهای مرتبط با الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک می‌پردازد.
می‌توان مهندسی برق را به دو قسمت عمده تقسیم کرد: بررسی و طراحی سیستم‌های انتقال و تبدیل انرژی الکتریکی؛ یا بررسی و طراحی سیستم‌های الکترونیکی برای پردازش و انتقال اطلاعات، نظیر رایانه‌ها، سامانه‌های مخابراتی، مدارهای مجتمع، رادارها و نظایر آن.
به بیان دیگر، مهندسان برق از الکتریسیته یا برای انتقال انرژی یا برای پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند. فراگیرتر شدن استفاده از انرژی الکتریکی و افزایش نیاز به انتقال و نیز پردازش سریع‌تر اطلاعات، مهندسی برق را به یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین زمینه‌های مهندسی و صنعت تبدیل کرده‌است. رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای 5 گرایش زیر است. در برخی دانشگاه‌ها، گرایش دانشجو پس از گذراندن 3 تا 5 ترم مشخص می‌شود. مهندسی الکترونیک مهندسی مخابرات مهندسی قدرت مهندسی کنترل مهندسی پزشکی (بیوالکتریک ـ بیوانفورماتیک در برخی دانشگاه‌ها) 
در حال حاضر در دانشگاه تربت حیدریه رشته مهندسی برق در دو گرایش الکتروینک و قدرت دانشجو می پذیرد. دانشجویان به صورت مشترک وارد رشته برق شده و در اتمام سال دوم گرایش خود را انتخاب می­کنند.
کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی مخابرات گرایش سوییچ های دیجیتال: در دانشگاه تربت حیدریه یک رشته کارشناسی ناپیوسته به نام تکنولوژی مخابرات وجود دارد که زیرمجموعه مهندسی برق و گروه برق و کامپیوتر محسوب می­ شود.
تاریخ به روز رسانی:
1401/09/13
تعداد بازدید:
1844
Powered by DorsaPortal